Úvod   |  O nás   |  Obchodní podmínky   |  Poradna   |  Aktuality   |  Kontakt

+420 778 744 988   |  info@equisort.cz

Uživatel:  Přihlášení  /  Registrace

Poznejte lépe dílenské stoly

Poznejte lépe dílenské stoly

Dílenských stolů na trhu najdete nepřeberné množství. Jak zvolit ten správný? Na internetu nemáte možnost si dílenský stůl osahat a detailně prohlédnout, jak tedy poznat, že je opravdu kvalitní a něco vydrží? Z fotografie určitě ne.

Základem je materiál použitý pro výrobu. Podnož stolu by měla být vždy kovová. Nejvhodnější jsou svařované profily o tloušťce alespoň 3 mm. Předpokladem je, že dílenský stůl bude použit v exponovaném prostředí a proto je nutné aby byla konstrukce dostatečně pevná a odolná. Některé stoly jsou dodávány jako kompletní svařená konstrukce, některé zase jako nohy a lub ke smontování. U druhé varianty je potřeba, aby byl lub dostatečně masivní což zajistí pevnost celé konstrukce. Důležité je také provedení svárů, které pokud nejsou správně provedeny mohou po čase při velkém zatížení prasknout. Jediné z čeho lze v internetové nabídce odvodit kvalitu provedení podnože stolu je prodejcem uváděná nosnost. Vždy volte stoly, které mají nosnost alespoň 400 kg. Podnož by také měla být lakovaná, aby nedošlo ke korozi.

Další důležitou vlastností je pracovní deska stolu. Ta by měla u kvalitního stolu být vyrobena nejlépe z masivu a to bukové spárovky ošetřené olejem nebo nějakou formou laku. Pozor na měkká dřeva jako například smrk. U těch by deska nebyla dostatečně tvrdá a lehce by došlo k poškození. Určitě se dalece vyhýbejte deskám z laminované dřevotřísky. Tloušťka desky by měla být alespoň 30 mm. I při správné volbě desky se časem může stát, že dojde k jejímu poškození. U stolu by měla být možnost se jednoduše dostat ke šroubům, které desku drží pro případ nutnosti její výměny.

V neposlední řadě dbejte při výběru dílenského stolu na správnou volbu úložných prostor. Většina výrobců nabízí širokou škálu skříněk a zásuvkových boxů. Boxy by měli být vyrobeny z ohýbaného a svařovaného lakovaného plechu. Kolik zásuvek a skříně zvolíte je jen na Vaši úvaze. Zde určitě platí pravidlo, že několik zásuvek navíc neuškodí. Nikdy nevíte jaké další nářadí do své dílny dokoupíte. U skříněk s dvířky by měli být vždy použity kvalitní panty a u zásuvek vždy požadujte teleskopický plnovýsuv. Předejdete tím nepříjemné situaci, kdy šuplík je sice dost velký ale větší nářadí do polootevřeného šuplíku prostě nejde dostat.

Udržet si na pracovním stole pořádek někdy není lehké. Pro tyto účely je vhodné ke stolu dokoupit také perfopanely pro závěsné krabičky na spojovací materiál a držáky nářadí. Perfopanel pohodlně upevníte na zadní hranu stolu. Nabídka velikostí a barev krabiček na spojovací materiály je od všech výrobců více než široká.

Dílenské stoly Profi v našem e-shopu odpovídají všem výše uvedeným parametrům a proto za jejich kvalitu ručíme pětiletou zárukou. Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru dílenského stolu a pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat a rádi Vám s výběrem poradíme.

 

dílenský stůl Profi             dílenský stůl Profi_1                Dílenský stůl profi_2                     dílenský stůl Profi_3 
Zobrazit více článků v oborovém magazínu

Novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky o našem sortimentu a z našeho oborového magazínu? Potom vyplňte Váš e-mail níže:

Nastavení Cookies

Copyright 2015 - Equisort - All rights reserved (200)

Created by Netsimple

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.